جاروبرقی

احتمال گرفتگی فیلتر

برای اینکه جاروبرقی عملکرد قابل قبولی داشته باشه، لازمه که فیلتر اونو به طور مرتب تمیز کنین. اگر قبلاً این کار رو انجام ندادین، به دفترچه راهنما مراجعه کنین و بعد حتماً یک یادآور تنظیم کنید تا فراموش نکنین که حداقل یک بار در ماه فیلتر جاروبرقیتون رو نیاز به نظافت داره.

فیلترها رو بیرون بیارید و اون‌هارو برس بکشید، بعدش بشورید تا از شر تمام گرد و غباری که توش باقی مونده خلاص بشید. قبل از اینکه فیلتر رو دوباره در دستگاه قرار بدید، بگذارید کاملاً خشک بشه.

حواستون باشه که فیلترهای هپا یک استثنا هستن و معمولاً قابل شستشو نیستند. برای اطلاع از جزئیات فیلتر دستگاهتون، دفترچه راهنما رو حتماً خوب مطالعه و بررسی کنین.

اگر مدت زیادی هست که این جاروبرقی مهمون خونتون شده ممکنه فیلترش نیاز به تعویض داشته باشه. در صورت نیاز و تمایل به تهیه فیلتر جدید معمولاً می‌تونید اون‌هارو مستقیماً از سازنده یا از خرده‌فروشان جاروبرقی خریداری کنید.

بهبود عملکرد جاروبرقی با تمیز کردن سری پارویی

وقتی توده روی سر پارویی جمع بشه عملکرد جاروبرقی کمی ضعیف می‌شه پس با تمیز کردن سر پارویی میتونید به بهتر کار کردن جاروبرقیتون کمک کنین. موها، کرک‌ها و تارهای درهم تنیده شده رو با قیچی یا یک چاقوی کوچک بردارید. در حین انجام این کار، با استفاده از یک برس کوچک، شیلنگ جاروبرقی یا با شستن آن در زیر شیر آب، سری و موها را تمیز کنین. (قبل از نصب مجدد، مطمئن بشید که خوب خشک شده باشد). هرچند بسیاری از این برس‌های غلتکی، مثل الان، مستقیماً توسط یک دوک حرکت می‌کنند بنابراین ممکن است این مورد برای بسیاری از مدل‌های جدیدتر قابل اجرا نباشه.

در همین زمینه: آشنایی با جاروبرقی چینی وینسنت مدل +FZFC7625

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *